середа, 3 листопада 2010 р.

(прес-реліз) 1700 повідомлень про можливі порушення – результат Twitter-трансляції місцевих виборів

Волевиявлення громадян під час місцевих виборів 31 жовтня могло бути спотворене внаслідок численних порушень піл час голосування і підрахунку голосів.

Про це свідчать численні повідомленнях з більшості регіонів України від українських Інтернет-користувачів, які взяли участь у Twitter-трансляції місцевих виборів 2010. Серед 19 450 повідомлень перебігу виборів близько 1700 повідомлень в рамках Twitter-трансляції стосувалися можливих порушень. Значна кількість з них – свідчення з місць від учасників Twitter-трансляції, журналістів, спостерігачів, громадських активістів та інших безпосередніх очевидців виборів з усіх куточків України.

Twitter-трансляції місцевих виборів – це інноваційний проект застосування інструментів Інтернету і нових медіа для відстеження виборчого процесу громадянами від МГО «Інтерньюз-Україна». Використовуючи відповідні хештеги (#elect_ua, #elect_sos etc), користувачі Інтернету фіксували перебіг виборів і можливі порушення, надсилаючи їх на сервіс Twitter. Уся інформація надходила на Twitter.com та на сайт проекту ElectUA.org

Масиви інформації про можливі порушення (короткі повідомлення, фото і відео), позначені хештегом #elect_sos і є у відкритому доступі. Дослідити викладені в повідомленнях факти і припущення може кожен – від міжнародних спостерігачів, експертів з виборчого законодавства до учасників перегонів і пересічних виборців. Архів повідомлень №1, архів повідомлень №2.

Водночас, кількість повідомлень про порушення в дійсності може бути у рази більша, оскільки не усі користувачі Twitter'а, які висвітлювали вибори, знали про хештег #elect_sos.

«Twitter-трансляція виборів не претендує на роль місії спостереження за виборами, оскільки це не було ціллю проекту. Водночас її результати вражають, адже це 19 450 повідомлень з усіх куточків України, з яких майже 10% стосуються порушень.  Передусім це результат зусиль усе більшої кількості активних громадян, які активно використовують новітні технології. І частина з них – спеціально навчені учасники проекту, водночас взяли участь і офіційні спостерігачі на виборах, громадські активісти, журналісти», - зазначив Віталій Мороз, керівник програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна».  

Перша Twitter-трансляція відбувалася у січні-лютому 2010 р на виборах Президента. Серед 18 840 повідомлень, 370 з них стосувалося можливих порушень. І хоча кількість українських користувачів Twitter’а з початку року зросла більш як удвічі, кількість повідомлень про порушення на місцевих виборах восени 2010 року зросла більш як втричі.

«Ми сподіваємося, що результати Twitter-трансляції виборів будуть у нагоді усім тим, хто хоче більш чітко відтворити картину виборів», - зазначив Андрій Кулаков, директор програм МГО «Інтерньюз-Україна»

Офіційний сайт electua.org

Контакти:
Віталій Мороз, керівник програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна»

Андрій Кулаков, директор програм МГО «Інтерньюз-Україна»
akulakov@internews.ua 067 243 63 56


Приклади повідомлень у Twitter'і: 
Постійна адреса прес-релізу - http://bit.ly/press_electua2

Немає коментарів:

Дописати коментар