понеділок, 11 жовтня 2010 р.

(прес-реліз) В Україні розпочинається Twitter-трансляція місцевих виборів ElectUAЗ другої половини жовтня до початку листопада 2010 року в Україні триватиме Twitter-трансляція місцевих виборів. Українські користувачі Інтернету оперативно, в режимі реального часу отримуватимуть інформацію щодо ходу виборів від безпосередніх очевидців з усіх куточків України. Слідкувати за ходом виборів можна за хештегами #elect_ua та регіональними (#elect_te – Тернопіль, #elect_od - Одеса та інші регіони).

Проект під неофіційною назвою "Еlect UA: Twitter-трансляція місцевих виборів 2010 в Україні" продовжує традицію відстеження українських виборчих перегонів через соціальну мережу Twitter, започаткованого у січні 2010 р. Під час президентських виборів-2010 українські користувачі Тwitter’а разом з 65 учасниками, які пройшли навчання в рамках проекту, створили понад 20 000 твітів (повідомлень) впродовж двох турів.
Особливості нинішньої Twitter-трансляції відзначив програмний директор МГО «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков:
«На відміну від загальнонаціональних виборів, у місцевих  –  багато невідомого. Коли ми голосуємо, зокрема, за президента, то обираємо з-поміж всім знайомих облич. А на місцевому рівні багато «темних конячок» і конфігурація місцевих коаліцій може бути геть несподівана. Тому тільки місцеві мешканці, в тому числі й наші Твіттер-репортери, можуть вповні донести, що відбувається в їхньому регіоні».

До місцевих виборів буде оновлений сайт www.electua.org, де акумулюватимуться всі повідомлення репортерів. Окрема увага – до можливих порушень, які відстежуються за хештегом #elect_sos. З’явиться карта України, яка відображатиме останні повідомлення. Цільові області за проектом: Одеська, Запорізька, Луганська, Тернопільська та Житомирська. Водночас повідомлення будуть й з інших областей. Навчені координатори з числа місцевих журналістів проведуть навчання з Twitter’а у кожному з цільових регіонів у найближчі 10 днів.

В успіху проекту переконаний Віталій Мороз, керівник програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна»:  
«Цього року в Twitter-трансляцію включаться більшість українських областей. Адже Тwitter – це соціальна мережа, де користувачі добровільно діляться тією інформацією, яка їм справді важлива. Переконаний, що активні користувачі не залишаться осторонь виборів, адже це також і можливість донести інформацію про порушення».

Проект реалізує Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» за підтримки Internews-Network.  ElectUA дав поштовх для більш широкого застосування Тwitter’а для суспільних процесів на пострадянському просторі. У Білорусі за виборами Президента (19 грудня 2010 р.) можна відстежити за хештегом #electby.  Перші спроби впорядкувати повідомлення щодо виборів спостерігаємо сьогодні й в Росії.

Контакти:
Віталій Мороз
Керівник програм нових медіа, Інтерньюз-Україна
067 243 63 66 vitaliy.moroz (at) gmail.com  @medianext_ua

Ольга Сушицька,
менеджер проектів, Інтерньюз-Україна
067 243 63 55 osushytska (at) internews.ua

повний текст також за лінком: http://j.mp/press_electua

Немає коментарів:

Дописати коментар