суботу, 17 жовтня 2015 р.

У Луцьку журналістка Мая Голуб розкаже про кандидатів на посаду міського голови

Журналістка з Луцька Мая Голуб починає освітній проект "Справжні обличчя волинських кандидатів" й обіцяє публікувати  тексти, які розкажуть про статки та декларації кандидатів на міського голову Луцька. Для запуску проекту Мая записала ролик:

Мая Голуб є однієї з переможниць конкурсу інноваційних проектів ElectUACamp

вівторок, 13 жовтня 2015 р.

Прес-реліз: ElectUACamp запустив 12 інноваційних кампаній


9-11 жовтня 2015 року в офісі ГО "Інтерньюз-Україна" відбувся баркемп на тему участі громадськості у виборчому процесі ElectUACamp 2015 (хештег - #elect_ua)

Разом з баркемпом проходив конкурс інноваційних ідей до виборів. 30 учасників з 15 регіонів України взяли участь в події, запропонувавши 18 ідей інноваційних проектів для реалізації. Впродовж трьох днів учасників удосконалювали ідеї, розробляли діяльність та календар заходів.

У неділю, 11 жовтня журі конкурсу обрало шляхом відкритого конкурсу 12 ідей проектів, які будуть реалізовані в період до 25 жовтня.

Разом з тим, учасники дізналися під час ElectUACamp про юридичні аспекти місцевих виборів (Павло Моісеєв), вивчили уроки інноваційних громадських кампаній (Віталій Мороз), дізналися як застосовувати інструменти Інтернету для досягнення аудиторій (Марія Крючок), як робити громадські кампанії в короткі часові терміни (Юрій Лісовський) та досягати результату, плануючи кампанії аби змінити поведінку виборців в захисті власних прав (Олег Левченко).  Учасника баркемпу Гліб Каневський запропонував презентацію, під час якої розказав як ефективно шукати інформацію про кандидатів на урядових базах даних задля контролю за їх доходами.

Модераторами баркемпу виступили Марія Саврун та Павло Білоусов, до членів журі були запрошені Настя Станко (Громадське ТБ), Марина Безкоровайна (Офіс координатора ОБСЄ в Україні) та Віталій Мороз (ГО "Інтерньюз-Україна"). Кожен з підтриманих проектів отримає фінансування в сумі 21 000 грн. 

Для довідок: Марія Саврун msavrun (at) internews.ua, Віталій Мороз vitaliy.moroz (at) gmail.com  

Які проекти перемогли на конкурсі інноваційних ідей ElectUACamp?



В неділю, 11 жовтня 2015 року члени журі ElectUACamp обрали 12 проектів, які ми підтримаємо:

Ірина СаранчаВінниця"Рівні можливості" - інформаційно-просвітницька кампанія у Винницькій області націлена на участь людей з особливими потребами у виборах задля формування інклюзивності місцевих громад
Настя ЧубінаЧеркасиОнлайн-дебати кандидатів на міського голову Черкас «Говоримо задля вибору»
Мар'яна П'єцухЛьвів-Київ"Сім виборчих гріхів" - створення серії роликів та постерів, спрямованих донести меседжі проти підкупу виборців
Владислав ГрезєвКиїв"Очі України" - підтримка сайту opir.org для мобілізації виборців для спостереження та оновлення трьох мобільних додатків для iOS, Android та WinPhone
Микола ЧугаєвськийЛьвів"Совісний вибір" - створеня та поширення 5 мобілізаційних роликів "Родини Героїв Небесної сотні звертаються до українців щодо свідомого відповідального вибору"
Олександр КахайЗапоріжжя"Молодь та бабки рулять виборами" - кампанія з метою мобілізації молоді у виборчому процесі через онлайн- й офлайн- заходів, “штормів” та поширення роликів та візуалізацій
Гліб КаневськийБіла Церква"Година на вибори" - мобілізаційна кампанія активізувати виборців Білої Церкви віком 18-35 років для голосування під час місцевих виборів 2015 року
Наталя СербинІвано-Франківськ"Знаємо–обираємо" - створення онлайн ресурсу для інформування виборців про кандидатів на посаду міського голови міста Івано-Франківськ та міста Калуш та створення інтерактивної карти дільниць
Михайло ВойтовичЛуцьк"Транай" – онлайн-моніторинг інформаційної активності кандидатів
Ольга ДудникКіровоград«Не продай своє місто» - інформаційна компанія спрямовану на ознайомлення виборців з власними правами на виборах та можливості їх захисту в Кіровограді
Віталій ГлаголаУжгород"Не змарнуй свій голос" - мобілізаційна кампанія в онлайні націлена на молодь голосувати свідомо на Закарпатті
Мая ГолубЛуцьк"Справжні обличчя волинських кандидатів" - створення аналітичних статей про діяльність кандидатів на посаду міського голови Луцька

Слідкуйте за громадськими ініціативами та перебігом виборчого процесу в соціальних мережах через #elect_ua
Детальніше щодо ElectUACAMP дізнайтеся за лінком.

середу, 7 жовтня 2015 р.

Сьогодні повідомляємо відібраним учасникам про участь в ElectUACamp

Сьогодні ми просимо відібраних учасників (35 запрошених) підтвердити участь в баркемпі та брати квитки на Київ. Паралельно ми допрацьовуємо остаточну програму баркемпа.

Наразі ж відіслали учасникам попередню програму:

Базова програма баркемпу (9-11 жовтня 2015):

П'ятниця. День 1 Знайомство. Ваші очікування. Як відбувається баркемп та конкурс проектів. Напрямки проектів. Короткі презентації ваших ідей. Майстер-класи від запрошених спікерів: 1) Як реалізувати інноваційні проекти до виборів? Кейси. 2) Юридичні “пастки” виборів. Як убезпечити cебе?. 3) Використання інноваційних інструментів до виборів.

Субота. День 2. Майстер-класи: Фото-історії до виборів, Як робити успішні презентації. Розробка проектів в малих групах

Неділя. День 3. Продовження розробки проектів в малих групах. Робота над презентаціями. Презентації від учасників. Рішення журі щодо представлених  проектів й визначення переможців конкурсу.

Хештег баркемпу: #elect_ua

понеділок, 5 жовтня 2015 р.

У вівторок 6 жовтня завершуємо реєстрацію на ElectUACamp #elect_ua

У вівторок завершуємо реєстрацію учасників на баркемп та конкурс інноваційних проектів ElectUACamp. Учасники матимуть змогу виграти фінансування у сумі до 21 000 грн на інноваційні проекти, які будуть реалізовані до 26 жовтня 2015 року. Реєстрація - bitly.com/electuacamp 


Деталі щодо баркемпу знайдіть за лінком.


четвер, 1 жовтня 2015 р.

Проводимо ElectUACamp 9-11 жовтня 2015. Приєднуйтесь!



9-11 жовтня Інтерньюз-Україна проводить ElectUACamp – баркемп та конкурс інноваційних проектів на тематику виборів


“Інтерньюз-Україна” за підтримки Програми У-Медіа запрошує активістів та журналістів до участі у ElectUACamp – баркемпі та конкурсі інноваційних проектів з метою підсилення ролі громадян та контролю за прозорістю виборчого процесу. Баркемп відбудеться 09-11 жовтня 2015 року у Києві. За результатами конкурсу, проведеного під час баркемпа “Інтерньюз-Україна” надасть фінансову підтримку від 6 до 12 найбільш успішним ініціативам, підтримавши їх грантами.

Мета заходу – підсилити спроможність громадян, ініціативних груп та громадських організацій контролювати хід виборів та мобілізувати населення з допомогою інноваційних інструментів та “низових” кампаній мобілізації виборців. Організатори запросить 30 учасників з числа журналістів, активістів та громадських лідерів.

ElectUACamp стане майданчиком для генерації ідей та презентації розроблених ініціатив від учасників. В рамках баркемпа учасники також дізнаються про юридичні особливості виборчого процесу 2015, прослухають майстер-класи експертів з комунікації та мобілізаційних кампаній.

За результатами конкурсу журі обере від 6 до 12 малих проектів від учасників, які будуть реалізовані в період з 12 по 26 жовтня 2015 року. Обрані проекти отримають фінансову підтримку.

Грантовий фонд:  до 21 000 грн для кожного проекту.

Всього до участі у конкурсі запрошуються 30 учасників, відібраних за результатом конкурсу заявок. Організатори очікують, що учасники сформують мінімум 10-12 команд, кожна з яких розроблятиме ідею.

Який формат участі в конкурсі?
Потенційні учасники долучаються до запрошуються до участі у двох форматах:

  • Формат участі “Пропоную ідею”. Потенційні учасники реєструються на подію з розробленою ідеєю проекту, яку вони планують реалізувати. Організатори відбирають учасників на основі інновацінйості ідей та реалістичності реалізації проекту в короткі терміни.

  • Формат участі “Шукаю ідею”. Потенційні учасники приєднаються на баркемп з метою знайти однодумців, розробити й представити проект в останній день баркемпу.

Чи достатньо відкриті для громадян сайти МВС, МОЗ та МОН?


Експерти ГО "Інтерньюз-Україна" представили результати моніторингового звіту відкритості веб-сайтів трьох українських міністерств, а саме Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти і науки.

В рамках моніторингу (результати – http://bit.ly/govua_zvit) експерти оцінили зручність користування сайтами (usability), інтерактивність у роботі з користувачами та проаналізовано опитування журналістів щодо їхньої оцінки урядових сайтів. За результатами дослідження, найбільше зауважень до роботи сайту МВС,  у той час, як сайт МОН є найбільш адаптованим до потреб користувачів.


До аналізованих міністерств за результатами моніторингу розроблені такі рекомендації: 
  • Удосконалити роботу усіх трьох сайтів міністерств з позиції зручності використання «usability» – спростити рубрикацію сайтів, «розвантаживши» головну сторінку сайтів, доповнити інформаційні матеріали тегами й додати функцію «схожі статті» для зручності користувачів;
  • Привести функціонування сайтів у відповідність до закону «Про доступ до публічної інформації» та покращити взаємодію з користувачами в онлайн-режимі (інтерактивність). Зокрема: реалізувати функцію онлайн-сервісів на сайті, а саме запитів про доступ до інформації через e-mail (МВС), електронну форму звернень (МВС, МОН), надання адміністративних послуг (МВС, МОН, МОЗ), інструментів зворотного зв’язку, а саме електронної приймальні (МВС, МОЗ) та опитування думки громадськості (МВС, МОН);
  • МВС необхідно прибрати з сайту пояснення щодо неприйняття інформаційних звернень через електронну пошту, а також оновити на сайті текст закону «Про звернення громадян» відповідно до внесених змін 2 липня 2015 р. 
  • Удосконалити роботу офіційних сторінок міністерств в соціальних медіа, зокрема в Фейсбуці, додавши інтерактивності; почати здійснювати комунікацію з користувачами та відповідати на їхні запити через соцмережі. 
Моніторинг проводився у 2015 році шляхом оцінки відкритості роботи трьох міністерств та включає такі аспекти:
1.    Оцінка технічної та візуальної зручності доступу до інформації користувачами (usability);
2.    Оцінка інтерактивності роботи з користувачами сайту;
3.    Аналіз опитування «Як журналісти оцінюють сайти українських міністерств?»      
Завантажити результати звітуhttp://bit.ly/govua_zvit

Моніторинг був проведений за підтримки програми «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз-Нетворк» та фінансової підтримки АМР США.